navrh

Aktivno v pomlad: Ob nakupu ure Suunto Vertical prejmete brezplačne slušalke Suunto Sonic!

Otroški poganjalci.

Zakaj izbrati poganjalec?

Četudi so poganjalci v zadnjih letih postali pravi trend, večina staršev bodočega kolesarja opravičeno koleba med nakupom kolesa s pomožnimi kolesi ali pa trendovskega poganjalca. Kaj torej izbrati?

Četudi so poganjalci v zadnjih letih postali pravi trend, večina staršev bodočega kolesarja upravičeno koleba med nakupom kolesa s pomožnimi kolesci ali pa trendovskega poganjalca. Ker je celo večnost veljalo, da so pomožna kolesca karseda dober vaditelj, sprememba prvega prevoznega sredstva še zdaleč ni enostavna. 

Kot prvo - poganjalec ni revolucionarna iznajdba, prvič se pojavi kot različica "laufmašine", ko Karl Drais pozabi na iznajdbo kolesa dodati pedala! ;)

 

Torej da ali ne?

Ob nakupu prvega kolesa je potrebno točno vedeti, kaj želimo z njim doseči. Otroško kolo s pomožnimi kolesci bo dalo malčku lažen občutek, saj le tega ni potrebno loviti. Dokler je to izvedljivo, stvar funkcionira. A nemudoma, ko starši odločijo kolesca (saj se spomnite - okriviti navzgor) odstraniti, nastane težava, saj otrok razvnotežja na kolesu ni osvojil še niti malo. 

Kako pa deluje poganjalec? Kot prva igrača, s katero lahko spretno uide staršem. A bistevno je, da pri tem poleg motorike pridobiva na razvoju ravnotežja in dojemanjem prostora okoli sebe. Tako ob nakupu prvega otroškega kolesa prehod sploh ni težaven, saj je v preteklih letih vaš malček pridobil pravo in prvinsko ravnotežje in se tako spozna zgolj z uporabo pedal. Poglavitna naloga je bila torej opravljena. 

 

Na kaj moramo biti pozorni pri nakupu poganjalca? 

Višina sedeža

Najnižja višina sedeža poganjalca naj bi bila od 2,5 do 4 cm nižja kakor otrokov razkorak, kar bo omogočilo lažje rokovanje z njim in posledično manj padcev. Za prve korake s poganjalcem je priporočljivo sedež spustiti nekoliko nižje, da otrok z nekoliko pokrčenimi nogami brez težav giba in sestopi s sedeža.

Material in komponente

Pogavitna razlika je v tem primeru teža poganjalca: če je okvir poganjalca jeklen, bo le-ta nekoliko težji, a s tem tudi trpežnejši kot lažja, plastična ali lesena različica. Aluminijasti poganjalčki so kakšen kilogram lažji od jeklene konstrukcije, vendar s tem tudi manj vzdržljivi -  dosegajo nosilnost nekje do 35 kg, težja, jeklena konstrukcija pa 45 kg. 

Zavore

Čeprav se sliši sila varna in uporabna stvar -  nekateri otroci, sploh ob samem začetku uporabe poganjalca, niso dovolj močni, da bi zavorno ročico na krmilu uporabili.  Z nekaj meseci uporabe in vožnje, pa bo malček osvojil tudi to. 

 

Torej, kaj izbrati?

Kot vsaka zgodba, ima tudi izbira prvega prevoznega sredstva dve plati. Ne glede na to katero izberete, bo vaš malček bodisi na kolesu, bodisi na poganjalcu krepil svoje srce in mišice, izboljšal motoriko in koordinacijo ter izboljšal imunski sistem. 

 

Preveri barvito ponudbo poganjalčkov! ;)

Piškotki za analitiko
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
Kaj so piškotki?
S klikom na POTRDI soglašate z uporabo piškotkov na naših straneh.Potrdi Več o piškotkih